Przyszła jesień …

Sezon jesienny to czas porządków i zabezpieczania infrastruktury stanic wodnych i pól biwakowych w Woziwodzie, Świcie, Gołąbku, Fojutowie, Rudzkim Moście i Pile.

Tegoroczny sezon letni obfitował w wydarzenia związane z rozwojem i wzmocnieniem pozycji regionu Borów Tucholskich w ramach projektu „Bory Tucholskie – w labiryntach natury" - wzmocnienie pozycji regionu Borow Tucholskich na turystycznej mapie Polski poprzez rozwoj infrastruktury turystycznej realizowanego przez Powiat Tucholski. Istniejące miejsca postojowe i pola biwakowe przy królowej polskich rzek kajakowych – Brdzie – zostały odnowione i unowocześnione. W Świcie, Woziwodzie, Gołąbku zmęczony i szczęśliwy po całym dniu ciężkiego wiosłowania kajakarz może odświeżyć się pod prysznicem, rozbić namiot, przygotować posiłek i posiedzieć przy ognisku.

Jeszcze nie tak dawno mogliśmy się cieszyć urokami i atrakcjami jakie serwuje nam lato i piękne Bory Tucholskie. Przyszła jesień i dużymi krokami zbliża się zima. Stanice i pola biwakowe opustoszały. Wyciągnięto na brzeg i zakonserwowano pływające pomosty do cumowania kajaków, zabezpieczono przed mrozem infrastrukturę sanitarną oraz budynki. Dokonano niezbędnych napraw i oczyszczono teren. Pozostaje tylko czekać na przyszły rok. Kajakarze - turyści odwiedzający teren Powiatu Tucholskiego, a także mieszkańcy naszego powiatu mogą uznać tegoroczny sezon kajakowy za zamknięty.