Ścieżka Tuchola – Świt - Tuchola oddana do użytku!

14 września tego roku odbył się obiór techniczny ścieżki rowerowej Tuchola – Świt - Tuchola. Jest to jedna z inwestycji zaplanowanych w projekcie „Bory Tucholskie w labiryntach natury"- wzmocnienie pozycji regionu Borów Tucholskich na mapie Polski poprzez rozwój infrastruktury turystycznej, finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Budowa ścieżki ruszyła w połowie lutego tego roku i zakończyła się we wrześniu. Odbiór techniczny ścieżki nastąpił 14 września. Na przejażdżkę rowerową nową ścieżką udała się Dorota Gromowska Starosta Tucholski, Jan Przybysz Członek Zarządu oraz Zofia Reszka Sekretarz Powiatu. Towarzyszyli im Zenon Poturalski Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych oraz przedstawiciele wykonawcy – Zakładu Sprzętowo-Transportowego Czesława Pawłowskiego i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Tucholi.

Inwestycja kosztowała 2,6 mln zł i przysłużyła się już niewątpliwie wszystkim jej użytkownikom. Po pierwsze do Świtu dojechać można teraz bezpiecznie, już nie ruchliwą i niebezpieczną drogą wojewódzką nr 240. Po drugie cykliści mają możliwość jadąc rowerem obserwować przyrodę. Łączna długość ścieżki wynosi 6,37 km. Z pewnością podczas popołudniowej rowerowej wycieczki nikt się nie znudzi - ścieżka przebiega przez malownicze tereny,a dodatkowo będzie miał możliwość spotkania, któregoś z przedstawicieli fauny Borów Tucholskich.

Ścieżka rowerowa Tuchola-Świt-Tuchola